Neviete si rady? Napíšte nám!

Dátum 24.08.2011
Vložil Admin
Titulok Re::-D

Gratulujem a zelam aby boli silne a zdrave aj nadalej....presne toto iste sa stalo aj nam, ked sme si kupili druhu samicku, ale nasa Peny porodila 4 mladatka...boli sme naozaj radi aj ked to prve dni naozaj velmi piska, ale nam sa to zapacilo az tak, ze sme si zaobstarali aj samceka a pred necelym tyzdnom nam opät porodila 3 male zdrave mladatka...tesim sa s vami :)

Dátum 25.08.2011
Vložil AjA__
Titulok Re:Re::-D

ďakujeme :-) Sú veľmi pekné a čoraz viac vychádzajú z domčeka. Rozmýšĺame že si necháme ešte jednu samičku aby Dafine nebolo smutno :-) Avšak, bol hrozne veľký šok keď som sa ráno pozrela do búdky a niečo sa tam hýbalo :D

Dátum 20.08.2011
Vložil Mato
Titulok Ako dlho si budu zvykat?

zdravim vcera som domov doniesol dve samicky(7 tyzdnove) a chcem sa opytat ako dlho si budu zvykat na nove prostredie a este co im mam dat ako podstielku lebo som im dal piliny...dakujem

Dátum 20.08.2011
Vložil Admin
Titulok Re:Ako dlho si budu zvykat?

Ako dlho si budu zvykat je len a len na tebe...ide aj o to ako sa k nim budes spravat a kolko sa im budes venovat....moja rada znie aby si pri nich nerobil prudke pohyby a nevystavoval ich velkemu hluku lebo mozu mat strach a tak rychlo si naozaj nezvyknu....najlepsie je sa im milo a potichu prihvarat kym si trochu nezvyknu a nebudu vyplasene...je mozne ze to bude trvat tyzden dva ale je mozne ze aj niekolko mesiacov....ak chces vediet viac o tom ako ich spravne skrotit tak si to mozes precitat na tejto stranke je tam dost rad....a co sa tyka podstielky tak ja sa osobne priklanam tiez k pilinam ale ak by si chcel mozes im dat aj servitky potrhane na mensie casti, maju ich naozaj radi, nedavaj im vsak ziadne predmety a handry do ktorych sa im moze zamotat labka alebo ina cast tela....a este jedna zivotne dolezita vec je pre nich seno, casto si z neho stavaju hniezdo ale patri aj do ich jedalnicka a nemalo by chybat :)

Dátum 08.08.2011
Vložil Erik
Titulok Štebotanie každé ráno presne o 6:30

No tak čawte.Mám na vás takú otázku.Jeden s mojich osmákov každé ráno začne hozne pišťať.Je to normálny piskot ako ked niekto píska.Alebo niečo také.Ja fakt na to nemám už nervy.Pomožte mi lebo už aj moji rodičia hovoria že to neni normálne.Fakt.Je úplne zdravya je to samec tak dik :-)

Dátum 08.08.2011
Vložil Erik
Titulok Re:Štebotanie každé ráno presne o 6:30

A musím podotýkať že v klietke má všetko.Jesť piť hračky proste všecko

Dátum 10.08.2011
Vložil Admin
Titulok Re:Re:Štebotanie každé ráno presne o 6:30

Hmmm je mozne ze ta chce len zobudit alebo sa medzi sebou tvoji Degu len dorozumievaju....aj mne sa to obcas stava ze zacnu prenikavo piskat a je to dost dlho....neviem ti naozaj povedat preco to je to by som tam asi musela byt....ale myslim si ze sa nemusis bat ze je to nenormalne....mozno si len potrebuju poriadne zvyknut, mozno sa len trochu boja...skus byt trpazlivy a pocas toho piskania ich nejako utisovat a dat im dobrotku alebo podobne :)

Dátum 04.08.2011
Vložil Erik
Titulok bublotanie a rozne zvuky-rozpravanie?

Tak ahojte.Zas som to ja.Teras mám otázku.Moji osmaci tom a sneilo furt bublotajú.Niekedy to robia pri potičke (no neni to bitka riadna) ale niekedy jeden je hore v klietke a druhý na 2.pschodí.Tie zvuky čo vidávajú znejú ako bublotanie a tendruhý normalne pišťanie.Tak sa pýtam len sa tak rozprávaju? je to normlane?

Dátum 05.08.2011
Vložil Admin
Titulok Re:bublotanie a rozne zvuky-rozpravanie?

No niektori to nazyvaju aj štebotanie...pravdaže je to úplne normálne...kazde zviera sa nejak dorozumieva a Degu prave tymto sposobom...kludne sa mozes stretnut aj so škriekaním, ked im nieco nie je po voli alebo sa hadaju... :) :) :)

Dátum 03.08.2011
Vložil Klára a Adam
Titulok osmákdegu zábava + kŕmeňie

Prosíme vás odpovedzte nám na našu radu s takím istím menom a titulkom prosím pekne vás prosím:( :( :( :( :( :(

 

© 2011 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web zdarma!Webnode