Čo Váš DEGU miluje

STRAVA: Niektorí Degu milujú čerstvú zeleninu (uhorka, mrkva, petržlen, kaleráb, sherry paradajky a iné) a čerstvé rastlinky ( púpavové listy,ďatelina, žerucha a rôzne iné nejedvaté rastliny), ale ak Váš Degu čerstvú zeleninu nemá rád nezľaknite sa. Nemusí to byť žiadny problém, možno je pre neho takáto potrava len príliš vlhká. Niektorí Degu si čerstú zeleninu nechajú najprv trochu obschnúť a až potom ju s radosťou zjedia. Môžete im teda sami zeleninu usušiť. Nakrájajte ju na kolieska alebo rezance a na vzduchu nechajte usušiť. POZOR! nedávajte zeleninu do sáčku, mohla by sa pokaziť! Ďalej milujú aj slnečnicu či oriešky akéhokoľvek druhu, ale musíte dať pozor na to, že obsahujú veľa tukov a vo veľkom množstve im škodia. Vášho Degu môžete naučiť na akúkoľvek potravu, veľmi rýchlo si zvyknú. POZOR! odporúčam im dávať pestrú stravu, pretože ak si navyknú len na jeden druh, tak sa vám môže stať, že ostatné jedlo nebudú chcieť jesť.

DREVO: Ako každý hlodavec aj Degu miluje drevo. Nielenže mu veľmi chutí, ale brúsi si na ňom aj zúbky, ktoré mu neustále rastú. POZOR! nedostatok dreva na ohrýzanie môže spôsobiť, že Degu narastú veľké zuby a nebude schopní ani jesť. Čerstvá kôra je pre vášho miláčika veľmi veľkou dobrotou. Má z nej dostatok výživných látok a preto treba dbať o to aby mal čerstvú kôru k dispozícii. Radím vám vymieňať konáriky v klietke aspoň raz za mesiac.

HNIEZDO: Ak si Vaši Degu robia hniezdo skúste im dať obyčajné (neparfumované) papierové vreckovky alebo servítky. Natrhajte ich na kúsky a uvidíte ako si ich s radosťou vezmú a dokonca budú chcieť aj ďalšie. Jednoducho milujú mäkkučké a teplučké hniezdo. Dokonca sa na nich aj zabavíte ako ich zvláčajú do hniezda.

DŽÚS: Skúste im namiesto vody dať do napájačky ovocný alebo mrkvový džús dostatočne zriedený s vodou. Uvidíte ako si Vaši Degu pochutia. Nie je to však pravidlo. Ani moji Degu to nemajú obzvlášť radi. Ale myslím si, že je to len sila zvyku a ako si ich naučíte. POZOR! dajte na to aby džúsy neobsahovali cukor! A v žiadnom prípade ho v napájačke nenechávajte dlhšie ako 24 hodín, aby nezačal kvasiť!

DOBROTY: Degu naozaj zjedia čokoľvek a taktiež aj rôzne dropsy či cukríky, ktoré možno kúpiť v chovprodukte ako doplnok stravy pre rôzne hlodavce. Tieto sú však veľmi sladké a škodlivé pre Degu a preto POZOR! nedávajte im ich aj keď ich milujú. Radšej ako dobroty zvoľte slnečnicu alebo iné oriešky. Dokonca aj sušená zelenina je pre nich veľkou dobrotou.

© 2011 Všetky práva vyhradené.

Tvorba web stránok zdarmaWebnode